Date: September 22nd - 23rd, 2016
Venue: Opatija, Croatia
Centar za Proteomiku Medicinskog fakulteta u Rijeci ove je godine domaćin 8. Skupu EuroMAbNet. Europska mreža monoklonskih protutijela (EuroMabNet, eng. European Monoclonal Antibodies Network) prva je europska mreža laboratorija iz akademskih institucija koji su postigli međunarodnu prepoznatljivost u proizvodnji i uporabi monoklonskih protutijela. Protutijela su danas nezaobilazan alat u biomedicinskim, biotehničkim i srodnim istraživačkim poljima, a industrija monoklonskih protutijela jedna je od najbrže rastućih u medicini. Na žalost, ovakav brzi rast i razvoj novih protutijela nije popraćen rastom i razvojem validacijskih tehnika i strategija. Korištenje slabo okarakteriziranih reagensa može imati izrazito negativne posljedice ne samo na mogućnost publiciranja znanstvenog rada, nego i na točnost samih rezultata. Stoga EuroMabNet svojim djelovanjem nastoji educirati istraživače, razviti smjernice za kvalitetnu validaciju protutijela i razviti banku kvalitetnih protutijela za istraživanja koja zadovoljavaju najviše standarde kvalitete te je prošle godine izdao i pregledni znanstveni rad na temu validacije protutijela (Roncador et al. 2015., mAbs).
Od ove godine se u sklopu EuroMAbNet sastanka održava i prva poludnevna radionica za mlade znanstvenike o odabiru i validaciji protutijela sa izvrsnim predavačima svjetskog glasa. Prisustvovanje radionici je besplatno. Ukoliko znanstvenici žele, mogu prijaviti i kratki sažetak i poster prezentaciju. Više o radionici saznajte na web stranici skupa, ovdje i ovdje.
Rok za prijavu: 01.03.2024
Osnovna svrha projekta je doprinijeti uvođenju, razvoju i održivosti programa društveno korisnog učenja na fakultetima. Više o projektu
Cilj Društva je okupljanje mikrobiologa i stručnjaka srodnih struka s ciljem unapređenja svih grana mikrobiologije.
Slovenian Microbiome Network Symposium 2023: Unraveling the Healthy Microbiome
Date: November 30 - December 1, 2023
Venue: Maribor, Slovenia
Ovaj sveučilišni priručnik napisalo je petnaestak autora iz desetak visokoškolskih ustanova iz Zagreba i Rijeke, a sadržaj je podijeljen u petnaest, slikama bogato ilustriranih poglavlja u kojima su opisane i obrađene različite bakteriološke, virološke, mikološke, imunološke i molekularno-biološke metode koje se upotrebljavaju u općoj mikrobiologiji koja se studira na nizu različitih fakulteta i visokih škola.
Radi se o vrhunskoj literaturi za potrebe visokoškolske nastave iz veterinarske imunologije. Knjiga je svojim sadržajem namijenjena prvenstveno studentima, ali i veterinarima u praksi i nastavnicima.
(Iz recenzije)
Iako je riječ o sveučilišnom udžbeniku, knjiga je po svom sadržaju i opsegu namijenjena i kolegama veterinarima koji rade u praksi, ponajprije onima koji se u svagdašnjem radu bave tzv. malom praksom.