Poštovane kolegice i kolege,
u protekla 22 mjeseca sudjelovali smo u provedbi projekta pod nazivom „U društvu mikroba“ (www.hmd-cms.hr/u-drustvu-mikroba) kojeg je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Ovo je prvi projekt društveno korisnog učenja mikrobiologije u Republici Hrvatskoj i provelo ga je Hrvatsko mikrobiološko društvo kao nositelj u suradnji s našim partnerima iz akademske zajednice (Hrvatsko katoličko sveučilište, Medicinski fakultet Sveučilišta u Rijeci, Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Prehrambeno-biotehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu, i Veterinarski fakultet Sveučilišta u Zagrebu) i udruga civilnoga društva (Bioteka – udruga za promicanje biologije i srodnih znanosti, te BIUS – udruga studenata biologije).
Pozivamo Vas na završnu svečanost projekta koji će se održati u ponedjeljak 13. siječnja 2020. u 14h u velikoj dvorani Hrvatskog novinarskog doma, Perkovčeva 2, u Zagrebu. Prikazat ćemo brojne i raznolike aktivnosti provedene u svrhu razvoja društveno korisnog učenja u našim partnerskim visokoškolskim institucijama i udrugama. Svoja iskustva prezentirat će predstavnici svih skupina projektnih sudionika – studenata, udruga Bioteka i BIUS, te sveučilišnih nastavnika mentora. Predstavit ćemo vam i Microseum (www.microseum.net), naš virtualni muzej mikroba.
U privitku je program završne svečanosti.
Veselimo se vašem dolasku!
Prof. dr. sc. Dijana Škorić
Glavna koordinatorica projekta
Lidija Đevoić
Voditeljica projekta
Osnovna svrha projekta je doprinijeti uvođenju, razvoju i održivosti programa društveno korisnog učenja na fakultetima. Više o projektu
Cilj Društva je okupljanje mikrobiologa i stručnjaka srodnih struka s ciljem unapređenja svih grana mikrobiologije.
Date: May 15th to 18th 2023
Venue: Poreč, Croatia
It is our great pleasure to invite you to the symposium “Power of Microbes in Industry and Environment 2023”, which will be held in Poreč, Croatia from May 15th to 18th 2023.Ovaj sveučilišni priručnik napisalo je petnaestak autora iz desetak visokoškolskih ustanova iz Zagreba i Rijeke, a sadržaj je podijeljen u petnaest, slikama bogato ilustriranih poglavlja u kojima su opisane i obrađene različite bakteriološke, virološke, mikološke, imunološke i molekularno-biološke metode koje se upotrebljavaju u općoj mikrobiologiji koja se studira na nizu različitih fakulteta i visokih škola.
Radi se o vrhunskoj literaturi za potrebe visokoškolske nastave iz veterinarske imunologije. Knjiga je svojim sadržajem namijenjena prvenstveno studentima, ali i veterinarima u praksi i nastavnicima.
(Iz recenzije)
Iako je riječ o sveučilišnom udžbeniku, knjiga je po svom sadržaju i opsegu namijenjena i kolegama veterinarima koji rade u praksi, ponajprije onima koji se u svagdašnjem radu bave tzv. malom praksom.