Na Godišnjoj skupštini HMD-a, koja je održana 14. veljače 2013. godine u Zagrebu, usvojen je proračun Društva za ovu godinu. U njemu je predviđena i financijska potpora članovima HMD-a za aktivno sudjelovanje na skupovima i kraće studijske boravke. Riječ je o potpori koju mogu zatražiti članice i članovi Društva nakon što su iscrpili sve druge mogućnosti financiranja svog sudjelovanja na skupu ili kraće posjete nekom istraživačkom laboratoriju u zemlji ili inozemstvu.
S obzirom na ograničena sredstva, a sa željom da se potpora omogući i onima koji planiraju sudjelovanje ili boravak u završnim mjesecima tijekom godine odlučili smo zamolbe za cijelu godinu prikupljati do 1. travnja 2014. godine.
Zamolbe valja dostaviti elektronskom poštom tajniku HMD-a: dr. sc. Dubravko Jelić, na adresu dubravko.jelic@hmd-cms.hr, a trebaju sadržavati:
Očekujemo da će se potporom moći pokriti dio ukupnih troškova, a potpora se ne može upotrijebiti za pokrivanje dnevnica tijekom putovanja/boravka. Zamolbe će rješavati povjerenstvo HMD-a koje može naknadno zatražiti odgovarajuću izjavu ili dokument, a odluka povjerenstva je konačna.
Dodatne informacije mogu se zatražiti elektronskom poštom na: info@hmd-cms.hr
U Zagrebu, 27. veljače 2014.
Predsjednik Društva
Danko Hajsig
Osnovna svrha projekta je doprinijeti uvođenju, razvoju i održivosti programa društveno korisnog učenja na fakultetima. Više o projektu
Cilj Društva je okupljanje mikrobiologa i stručnjaka srodnih struka s ciljem unapređenja svih grana mikrobiologije.
Date: May 15th to 18th 2023
Venue: Poreč, Croatia
It is our great pleasure to invite you to the symposium “Power of Microbes in Industry and Environment 2023”, which will be held in Poreč, Croatia from May 15th to 18th 2023.19th International Congress of the Hungarian Society for Microbiology
Date: 5-7 July, 2023
Venue: Budapest, Hungary
Date: 25. - 27. svibnja 2023.
Venue: The Westin hotel, Zagreb
11th Trends in Medical Mycology
Date: October 20-23, 2023
Venue: Athens, Greece
Ovaj sveučilišni priručnik napisalo je petnaestak autora iz desetak visokoškolskih ustanova iz Zagreba i Rijeke, a sadržaj je podijeljen u petnaest, slikama bogato ilustriranih poglavlja u kojima su opisane i obrađene različite bakteriološke, virološke, mikološke, imunološke i molekularno-biološke metode koje se upotrebljavaju u općoj mikrobiologiji koja se studira na nizu različitih fakulteta i visokih škola.
Radi se o vrhunskoj literaturi za potrebe visokoškolske nastave iz veterinarske imunologije. Knjiga je svojim sadržajem namijenjena prvenstveno studentima, ali i veterinarima u praksi i nastavnicima.
(Iz recenzije)
Iako je riječ o sveučilišnom udžbeniku, knjiga je po svom sadržaju i opsegu namijenjena i kolegama veterinarima koji rade u praksi, ponajprije onima koji se u svagdašnjem radu bave tzv. malom praksom.