Pod motom Bez akcije danas, nema lijeka za sutra, i s naglaskom na temu rezistencije antibiotika te upoznavanje s HIV-om, 61. godinu zaredom obilježava se 7. travnja – Svjetski dan zdravlja. Ove će se godine, od 6. do 9. travnja, pod pokroviteljstvom Svjetske zdravstvene organizacije, obilježiti nizom aktivnosti na frekventnim punktovima u gradu.
Čulo se to na konferenciji za novinare koju su organizirali predstavnici Ureda za zdravstvo i branitelje koju je predvodio pročelnik Zvonimir Šostar. Posebno je najavljeno proglašenje Šampiona zdravlja, osobe izabrane od građana, koja svojim djelovanjem podiže svijest ljudi u svojoj okolini o različitim problemima koji utječu na zdravlje, a čije će proglašenje biti 9. travnja na Trgu Petra Preradovića.
Osim proglašenja Šampiona zdravlja, građani će se svakodnevno moći informirati o raznim zdravstvenim problemima na Trgu kralja Tomislava, gdje će biti postavljen INFO šator. U suradnji Ureda za zdravstvo, Zavoda za javno zdravstvo i Plive, od 7. travnja do 31. svibnja, moći ćemo zbrinuti stare lijekove na lokacijama Domova zdravlja Zagreb u skladu s najvišim svjetskim standardima.”
– preneseno sa službenih stranica grada Zagreba: link.
– program obilježavanja može se naći na linku .
Rok za prijavu: 08.08.2022
Osnovna svrha projekta je doprinijeti uvođenju, razvoju i održivosti programa društveno korisnog učenja na fakultetima. Više o projektu
Cilj Društva je okupljanje mikrobiologa i stručnjaka srodnih struka s ciljem unapređenja svih grana mikrobiologije.
Date: September 16 - 17, 2022
Venue: Koprivnica, Croatia
Sekcija za mikologiju i mikotoksikologiju Hrvatskog mikrobiološkog društva, Hrvatsko toksikološko društvo, Institut za medicinska istraživanja i medicinu rada Zagreb i Sveučilište Sjever iz Koprivnice zajedno organiziraju 3. simpozij iz serije Power of Fungi and Mycotoxins, ovoga puta posvećen klimatskim promjenama, pod naslovom Power of Fungi and Mycotoxins in the Midst of Climate Change.Ovaj sveučilišni priručnik napisalo je petnaestak autora iz desetak visokoškolskih ustanova iz Zagreba i Rijeke, a sadržaj je podijeljen u petnaest, slikama bogato ilustriranih poglavlja u kojima su opisane i obrađene različite bakteriološke, virološke, mikološke, imunološke i molekularno-biološke metode koje se upotrebljavaju u općoj mikrobiologiji koja se studira na nizu različitih fakulteta i visokih škola.
Radi se o vrhunskoj literaturi za potrebe visokoškolske nastave iz veterinarske imunologije. Knjiga je svojim sadržajem namijenjena prvenstveno studentima, ali i veterinarima u praksi i nastavnicima.
(Iz recenzije)
Iako je riječ o sveučilišnom udžbeniku, knjiga je po svom sadržaju i opsegu namijenjena i kolegama veterinarima koji rade u praksi, ponajprije onima koji se u svagdašnjem radu bave tzv. malom praksom.