Prof. dr. Jonjić postao član njemačke Akademije

03.09.2012. Novosti

Prof. dr. sc. Stipan Jonjić s Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci postao je novi član Leopoldine, Njemačke nacionalne akademije znanosti. Za istaknuti je kako je prof. dr. sc. Stipan Jonjić odlikovan za svoj istraživački rad u području virusne imunologije.

Prof. dr. sc. Stipan Jonjić s Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci postao je novi član Leopoldine, Njemačke nacionalne akademije znanosti. Profesor Jonjić radi i djeluje u svojstvu redovitog profesora i predstojnika Zavoda za histologiju i embriologiju te Centra za proteomiku pri Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci.

Za istaknuti je kako je prof. dr. sc. Stipan Jonjić odlikovan za svoj istraživački rad u području virusne imunologije, a detaljnije informacije o njegovom istraživačkom radu i ciljevima mogu se vidjeti na mrežnoj stranici: http://www.medri.uniri.hr/~jstipan/ 

Tom prigodom predsjednik Leopoldine Jorg Hacker uputio je prof. dr. sc. Jonjiću pismo čestitke u kojemu, između ostaloga, kaže:  

„Vaše imenovanje u Akademiju jest pokrenuto kao priznanje Vašim znanstvenim dostignućima i Vaše osobne pozicije unutar znanstvenih krugova, te mi stoga dopustite da Vam iskreno čestitam na ovom imenovanju.“

Leopoldina je najstarija svjetska akademija prirodnih znanosti njemačkoga govornoga područja, osnovana pred gotovo 350 godina. Izabrani znanstvenici članovi su određene sekcije unutar Akademije a to članstvo zaslužili su svojom akademskom izvrsnošću. Leopoldina savjetuje državne ustanove o znanstvenim pitanjima i potiče razmjenu ideja s inozemnim akademijama i znanstvenicima. Otprilike tri četvrtine njezinih članova su iz njemačkog govornog područja (Njemačka, Austrija i Švicarka), dok preostala četvrtina potječe iz drugih zemalja. Od travnja 1991. godine, Leopoldina postoji u svojstvu neprofitne udruge te je u srpnju 2008 proglašena Njemačkom nacionalnom akademijom znanosti. U tom svojstvu Leopoldina obnaša predstavničku funkciju u međunarodnim organizacijama i tijelima sastavljenim na temelju nacionalnih akademija.

via: www.uniri.hr

Projekt "U Društvu mikroba"

Osnovna svrha projekta je doprinijeti uvođenju, razvoju i održivosti programa društveno korisnog učenja na fakultetima. Više o projektu

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda
Zanimljivosti

17.06.2021. Zanimljivosti
Projekt Virtulab
VIRTULAB je virtualno umrežen znanstveno-istraživački laboratorij za primarne i sekundarne sirovine.
29.03.2021. Novosti Zanimljivosti
Naša članica, prof. dr. sc. Dijana Škorić u podkistu o koronavirusu i cjepivu
Podkist je podcast Zavoda za komunikacijske i svemirske tehnologije (ZKIST) u kojem se razgovara o znanstvenim i tehnološkim temama te temama povezanim sa studiranjem i učenjem. Cilj je u opuštenoj atmosferi približiti najnovija znanstvena istraživanja široj publici, dati studentima širi pogled na to što uče te poslušati savjete starijih kolega o studiranju, radu i napredovanju u profesionalnoj karijeri.
Postani član HMD-a

Cilj Društva je okupljanje mikrobiologa i stručnjaka srodnih struka s ciljem unapređenja svih grana mikrobiologije.

Postani član

Šaljite nam novosti

Novosti i zanimljivosti nam šaljite na urednik@hmd-cms.hr.

Skupovi HMD-a

Power of Viruses 2024

Date: 25-28 September 2024

Venue: Zadar, Croatia

We are honoured and pleased to invite you to the second international symposium “Power of Viruses 2024” to be held at the Hotel Kolovare, Zadar, Croatia, 25-28 September 2024.

Posjeti web stranicu


Arhiva skupova

Ostali skupovi

52nd EEMGS and 15th ICAW

Date: 23rd - 27th September 2024

Venue: Rovinj, Croatia


PCR i qPCR u mikrobiologiji i molekularnoi biologiji

Date: 7. i 8. svibnja 2024.

Venue: BICRO BIOCentar, Zagreb


Balkan Fungus 2024: The 3rd Balkan Conference on Medical Mycology and Mycotoxicology

Date: 10 - 12 October 2024

Venue: Belgrade, Serbia


FEMS Summer School for Postdocs 2024

Date: 2 - 10 September 2024

Venue: Mediterranean Institute for Life Sciences (MedILS) in Split, Croatia


Izdavaštvo

Priručnik za vježbe iz opće mikrobiologije

Ovaj sveučilišni priručnik napisalo je petnaestak autora iz desetak visokoškolskih ustanova iz Zagreba i Rijeke, a sadržaj je podijeljen u petnaest, slikama bogato ilustriranih poglavlja u kojima su opisane i obrađene različite bakteriološke, virološke, mikološke, imunološke i molekularno-biološke metode koje se upotrebljavaju u općoj mikrobiologiji koja se studira na nizu različitih fakulteta i visokih škola.

Naruči Više


Veterinarska imunologija

Radi se o vrhunskoj literaturi za potrebe visokoškolske nastave iz veterinarske imunologije. Knjiga je svojim sadržajem namijenjena prvenstveno studentima, ali i veterinarima u praksi i nastavnicima. 
(Iz recenzije)

Naruči Više