O društvu

Djelatnosti Društva su: pružanje stručne i znanstvene pomoći u unapređenju nastave iz mikrobiologije i srodnih disciplina na fakultetima, višim, srednjim i osnovnim školama te vrtićima i drugim obrazovnim organizacijama za djecu i mlade, a također i u privrednim organizacijama; održavanje javnih sastanaka i predavanja; organiziranje stručnih i znanstvenih skupova i kongresa, te organizacija kongresa društva svake četvrte godine; obavještavanje javnosti o djelovanju društva putem sredstava javnog informiranja, znanstvenim publikacijama i na druge načine.

HMD je osnovan 1958.  godine.

Hrvatsko mikrobiološko društvo je član Hrvatskog prirodoslovnog društva, FEMS-a i IUMS-a.

13.09.2018. Zanimljivosti
Probiotics are mostly useless and can actually hurt you
Probiotics are living micro-organisms that are taken by millions of people to boost their microbiome or to restore their gut ecosystem after a dose of antibiotics. Yet questions remain about whether they actually work.
16.08.2018. Zanimljivosti
The urinary microbiome associated with bladder cancer
An international group of scientists led by dr. Terzić, including Croatian microbiological society member dr. Viljemka Bučević Popović as a first author, have recently published a paper on the association of urinary microbiome and bladder cancer.

VI Congress of the Serbian Genetic Society

Date: 13-17 October, 2019

Venue: Vrnjačka Banja, Serbia

28th Congress of the Czechoslovak Society for Microbiology with international participation