Drage kolegice i kolege virolozi, ali i svi oni koji bi to željeli postati,
nadamo se da istraživanja idu svojim tijekom, a kao motivaciu za daljnji dobar rad šaljemo obavjest o dva skupa virologa za koje bi vrijedilo rezervirati kalendar:
22.09.2017. Bled, Slovensko mikrobiološko društvo u suradnji s Hrvatrskim mikrobiološkim društvom (HMD) u sklopu Kongresa SMD jedan dan posvećuje isključivo virologiji. Planirane sekcije su medicinska, veterinarska, industrijska i biljna virologija. Na kongresu će sudjelovati veliki broj izvrsnih pozvanih predavača te će određeni broj prezentacija biti odabran na osnovi pristiglih sažetaka. Pozivamo vas da se prijavite sa svojim sažecima. Rok je 1. lipnja 2017. Službeni jezik „virološkog dana“ je engleski. Moguće je da će HMD pomoći u organizaciji prijevoza ukoliko se pokaže interes. Više informacija na web stranici.
16-18.05.2018. Poreč, Hrvatsko mikrobiološko društvo organizira simpozij „Power of Viruses“, unaprjeđenu inačicu vrlo uspješnog Croatian Virus Workshop (CroViWo 2014). Planiramo vrlo uzbudljivi međunarodni skup, s iznimnim pozvanim predavačima i prezentacijom najboljeg u hrvatskoj virologiji. Radite, planirajte, štedite i rezervirajte. Više infomracija uskoro.
Srdačno,
Dijana Škorić i Igor Jurak
Rok za prijavu: 08.08.2022
Osnovna svrha projekta je doprinijeti uvođenju, razvoju i održivosti programa društveno korisnog učenja na fakultetima. Više o projektu
Cilj Društva je okupljanje mikrobiologa i stručnjaka srodnih struka s ciljem unapređenja svih grana mikrobiologije.
Date: September 16 - 17, 2022
Venue: Koprivnica, Croatia
Sekcija za mikologiju i mikotoksikologiju Hrvatskog mikrobiološkog društva, Hrvatsko toksikološko društvo, Institut za medicinska istraživanja i medicinu rada Zagreb i Sveučilište Sjever iz Koprivnice zajedno organiziraju 3. simpozij iz serije Power of Fungi and Mycotoxins, ovoga puta posvećen klimatskim promjenama, pod naslovom Power of Fungi and Mycotoxins in the Midst of Climate Change.Ovaj sveučilišni priručnik napisalo je petnaestak autora iz desetak visokoškolskih ustanova iz Zagreba i Rijeke, a sadržaj je podijeljen u petnaest, slikama bogato ilustriranih poglavlja u kojima su opisane i obrađene različite bakteriološke, virološke, mikološke, imunološke i molekularno-biološke metode koje se upotrebljavaju u općoj mikrobiologiji koja se studira na nizu različitih fakulteta i visokih škola.
Radi se o vrhunskoj literaturi za potrebe visokoškolske nastave iz veterinarske imunologije. Knjiga je svojim sadržajem namijenjena prvenstveno studentima, ali i veterinarima u praksi i nastavnicima.
(Iz recenzije)
Iako je riječ o sveučilišnom udžbeniku, knjiga je po svom sadržaju i opsegu namijenjena i kolegama veterinarima koji rade u praksi, ponajprije onima koji se u svagdašnjem radu bave tzv. malom praksom.